Wielkanocna girlanda

marca 11, 2016

girlanda, diy, wielkanoc


Jako dziecko uwielbiałam Wielkanoc, ale z wiekiem mi to przeszło. Człowiek się jednak zmianie i gdy w jego życiu pojawia się dziecko zaczyna zupełnie inaczej na wszystko patrzeć i tak nagle wróciła mi ta dziecięca radość ze Świąt Wielkiejnocy. Zamarzył mi się dom pełen pastelowych króliczków, baranków i poutykanych po kątach kolorowych jajek. Oczywiście można to wszystko kupić, ale jeszcze fajnie jest to samemu zrobić. Pierwsza oznaką świat w naszym domy jest pastelowa girlanda z zajączkami.


Do zrobienia girlandy potrzebne są:

 • 4szt. kolorowego brystolu w formacie A3
 • Biała wełna
 • Klej uniwersalny
 • Kordonek lub cienki sznurek 
 • Szablony, które zajdziecie na końcu wpisu.
Szablony wydrukowałam na grubszym papierze, wycięłam i odrysowałam na brystolu. Wycięłam po cztery zajączki w każdym kolorze w sumie 16 szt. Warto już na tym etapie zrobić przy pomocy igły dziurki do nawlekania króliczków na sznurek.

Pomponiki z wełny


Zrobiłam przy pomocy widelca, nawijałam na niego odcinki wełny długości 1,5 metra Następnie związywałam na środku, zdejmowałam z widelca i mocniej zaciskałam węzełek. Na końcu przecinałam wełnę i tak powstawały ogonki. Wielkość ogonków zależy od tego ile wełny nawiniecie, jak widać na zdjęciu na tym samym widelcu można zrobić dwa pompony różnej wielkości. 

małe, pompony

Ogonki do zajączków przyklejał Franuś z niewielką pomocą mamy. Inaczej całe byłby w kleju, w końcu wyciskanie kleju super zabawa ;).

Na końcu nawlekłam kordonek na grubą igłę i zajączki po kolei lądowały na sznurku. Niestety nie zrobiłam im wcześniej dziurek i trochę się z tym namęczyłam.

Jak widzicie jakoś bardzo dużo roboty nie ma, troszkę czasu zajmuje jedynie wycięcie zajączków. 

wielkanoc, diy


zajączki, diy

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Super sprawa ! :) i pięknie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł, myślę, że wykonam takie zające z dziećmi w weekend :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudnie! Czuć wiosnę i święta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a zrobie i ja ;D
  kolorowe-usta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez ten pobyt w górach całkowicie zapomniałam się jeśli chodzi o przygotowania do świąt :) a tu na blogach tyle wspaniałych inspiracji! Trzeba zaczynać powoli wplatać je do naszych wnętrz

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.