Dzień z życia Czu

maja 16, 2016książeczka

Są takie książeczki, które wpadają mi w ręce i od razu wiem, że to jest to. Jednak nawet ja nie spodziewałam się jak dużą miłością do opowiadania o przygodach małej pandy zapała moje dziecko. Znam tą książeczkę na pamięć i nie ma się co dziwić – czytam ją Franiowi co wieczór od 2 tygodni i za każdym razem muszę to robić 5-6 razy.

Chyba trudno byłoby znaleźć jeden konkretny powód, dla którego Franek tak ją uwielbia. Znajdziecie w niej ciekawą historię, cudowne ilustracje i przesłanie. Mała, pogodna panda spędza z rodzicami dzień pełen wrażeń, ale ten niepozorny miś jednym kichnięciem potrafi strasznie namieszać, dlatego rodzice starają się by tego nie zrobił. Jednak wystarczy chwila nieuwagi i Czu kicha. Tego co się później dzieje, nie da się opisać, sami musicie to zobaczyć na przepięknych ilustracjach, które podkreślają dramaturgię całego zdarzenia.

Gdy czytamy tą książkę, od początku wiemy do czego zmierza zakończenie tej historii i razem z maluchem czekamy, aż Czu nieuchronnie kichnie. Chyba to właśnie sprawia, że jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie.

Autor książeczki, chciał tym krótkim opowiadaniem pokazać, że każdy ma wpływ na to co się wokół nas dzieje, nawet jeśli jest małym brzdącem. W końcu bycie dzieckiem nie oznacza braku możliwości dokonania czegoś wielkiego. Takimi książeczkami możemy zaszczepić w maluchu wiarę we własne możliwości, a wtedy będzie mógł dokonać wszystkiego o czym zamarzy. Może to brzmi banalnie, ale przekazanie dziecku wiary w siebie jest bardzo ważne i w dzisiejszych czasach niezwykle trudne. Dlatego warto zaczynać od najmłodszych lat.


Tytuł: Dzień z życia Czu
Autor: Neil Gaiman
Ilustracje: Adam Rex
Wydawnictwo: Galeria Ksiażki
Cena z okładki: 24,90 zł

Dzień z życia Czu

Dzień z życia Czu

Dzień z życia Czu

Dzień z życia Czu

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.