10 pomysłów na wakacje w mieście z dzieckiem

maja 31, 2016 
Ile razy można z dzieckiem chodzić na pobliski plac zabaw, czy do kawiarni w której jest kącik dla dzieci? Maluchowi nawet ulubiona karuzela może się w końcu wydać nudna, a największy fan zwierząt może nie mieć ochoty na 3 odwiedziny w zoo w przeciągu tygodnia. Wtedy często się irytujemy, że akurat teraz nasze dziecko odmówiło współpracy. Spinamy się, bo podskórnie czujemy co nas czeka ze znudzonym maluchem. Dlatego przygotowałam dla was kilka pomysłów na spędzenie czasu wolnego z waszą pociechą.

1) Place zabaw


Większość z nas na co dzień odwiedza te same place zabaw, czyli najbliższe miejsca zamieszkania. Warto czasem wsiąść do samochodu czy autobusu i wybrać się do parku oddalonego o 15-20 minut, żeby trafić do miejsca, którego wasze dziecko nie zna. Będzie to dla niego niesamowita frajda. W każdym maluchu drzemie odkrywca, dlatego wszystko co nowe budzi ciekawość i chęć poznania.

2) Sale zabaw


Chyba wszystkie dzieci uwielbiają sale zabaw: baseny z kuleczkami, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, tunele itd. Jest to idealne miejsce, gdy pogoda na zewnątrz zmusza nas do szukania schronienia pod dachem.
Ciekawą alternatywą dla sali zabaw są parki trampolin, znajdziecie je w wielu miastach miedzy innymi w: Białymstoku, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu czy Zabrzu.

3) Basen


Możecie zapisać swoje dziecko na specjalne zajęcia lub po prostu pójść z nim sami. Sprawdźcie tylko wcześniej czy na basenie jest specjalny brodzik dla dzieci lub jeśli idziecie z niemowlakiem to oddzielny basen w którym temperatura wody wynosi ok. 32°C. Zaopatrzcie się w kółka, dmuchane rękawki i bawcie się dobrze.

4) Zajęcia taneczne i warsztaty ogólnorozwojowe


Tego typu zajęcia prowadzą kluby dla rodziców, szkoły taneczne, a czasem nawet kawiarnie. Franio chodził na gordonki do Baby,s Academy by Egurrola, byliśmy oboje z tych zajęć bardzo zadowoleni. Zrezygnowaliśmy po zmianie terminu zajęć, które zaczęły mi kolidować z pracą. Mam nadzieję, że letni grafik zajęć pozwoli nam coś wybrać.
Szczególnie fajna sprawa dla dzieci, które od września pójdą pierwszy raz do przedszkola i do tej pory nie miały wielu kontaktów z rówieśnikami.

5) Warsztaty gotowania


Możecie zapisać się z dzieckiem na specjalnie organizowane warsztaty lub sami je zorganizować. Fakt bałagan w kuchni będzie straszny, ale za to ile frajdy. Poza tym fajnie mieć pomocnika, który pomoże Wam przygotować obiad czy kolację. Kupcie książkę do gotowania, która już dawno wam się marzyła i sprawcie aby i dla was była to świetna zabawa. Może w ten sposób zaszczepicie w swoim dziecku pasję do gotowania i w przyszłości będzie was czasem wyręczać.

6) Poranki w kinie


Bajka na wielkim ekranie to dopiero atrakcja, sprawdźcie tylko dobrze repertuar, bo jeśli film nie będzie dostosowany do wieku waszego dziecka, to szybko mu się znudzi. Gdyby w kinie puszczali Świnkę Pepę, to mogłabym Frania zostawić, wyjść i wrócić po zakończeniu seansu i chyba by tego nawet nie zauważył.

7) Teatr dla dzieci


Przedstawienie dla najmłodszych widzów, często pozwalają im uczestniczyć w tym o się dzieje na scenie. Dla dziecka to niesamowite przeżycie, które na długo pozostanie w jego pamięci. Jest to na pewno dużo droższa atrakcja niż kino, ale przeżycia nieporównywalne. Dlatego warto choć raz się wybrać do teatru z dzieckiem, dla was to też może być świetna zabawa.

8) Festiwale


Czas wakacji obfituje w przeróżne festiwale i pikniki, organizowane przez wiele różnych instytucji. Warto więc na bieżąco śledzić co się dzieje w waszym mieście i okolicy. Już najbliższe weekendy będą obfitować w atrakcje. W weekend w wielu miastach odbywają się Targi Śniadaniowe, natomiast w najbliższy weekend odbędzie się masę imprez związanych z Dniem Dziecka.

9) Muzea


Wielu nazwa muzeum źle się kojarzy, ale czasy się zmieniły i wiele z tych miejsc jest otwarta na najmłodszych. Są organizowane specjalne wystawy i warsztaty dla dzieci. Tej wiosny Muzeum Narodowe zostało oddane w ręce dzieci, które same przygotowywały główną wystawę czasową. Projekt był kierowany do dzieci od 6 roku życia i niestety właśnie się kończy. Muzea są co raz bardziej otwarte na najmłodszych zwiedzających.

10) Centrum nauki


Kto nie słyszał o Centrum Nauki Kopernika czy Centrum Nauki Experyment, są to świetnie miejsca w których każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. Wszystkim rodzicom wybierających się do takich miejsc, radzę wcześniej zarezerwować bilety. W przeciwnym wypadku spędzicie kilka godzin w kolejce i nim wejdziecie na wystawę będziecie już zmęczeni zabawianiem marudzących dzieci. W Centrum Nauki Kopernika kobiety w ciąży maja pierwszeństwo, ale niemowlak na rękach już wam w niczym nie pomoże :(.


To tylko kilka z setek możliwości na spędzenie czasu z maluchem w mieście. Jeśli chcecie znaleźć więcej ciekawych atrakcji dla dzieci dostępnych w waszym mieście i okolicach zajrzyjcie na kiwiportal.pl. Pomimo tego, że to nowy projekt i dopiero się rozwija już znajdziecie w nim setki wydarzeń dla siebie i malucha. Żeby było jeszcze fajniej możecie ściągnąć aplikację mobilną i w każdej chwili sprawdzić, czy nie dzieje się coś ciekawego w waszej okolicy. Uważam, ze jest to świetne ułatwienie dla każdego rodzica.


Życzę wam, aby w to lato nie dopadła was nuda. Bawcie się beztrosko i radośnie razem z waszymi dziećmi.

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Uwielbiamy aktywnie spędzać czas i większość podpunktów mamy już odhaczone. Teraz wybieramy się do parku trampolin bo niedawno otworzyli u nas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 4 to mój zdecydowany faworyt. Odkąd wyprowadziłam się do małego miasteczka żałuję, że Kacper nie może uczęszczać na tego typu zajęcia, gdyż ich u nas nie ma :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne propozycje. My najczęściej jeździmy po różnych placach zabaw i salach zabaw tam gdzie jest mnóstwo dzieci z którymi córcia może się pobawić.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne propozycje. My najczęściej jeździmy po różnych placach zabaw i salach zabaw tam gdzie jest mnóstwo dzieci z którymi córcia może się pobawić.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Córeczka będzie uczyć się pływać w wakacje :-) #SZCZEPImisie

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.