Kreatywne zabawki GoldieBlox

listopada 22, 2016parada


W dzieciństwie, wśród moich zabawek dominowały samochody, kredki i klocki Lego, a nawet Lego Technics. Miałam osobną półkę, na której kładłam to, co udało mi się zbudować. Z czasem jednak, jak każda dziewczynka, zapragnęłam mieć lalkę Barbie, w końcu wszystkie koleżanki w przedszkolu o takiej marzyły. Te zabawki nigdy ze sobą nie współgrały i jasno dawały mi do zrozumienia, że budowanie i tworzenie to zabawa dla chłopców. Dziewczynki natomiast powinny bawić się w dom lub przebierać lalki.

Nic dziwnego, że gdy na plakatach rekrutacyjnych jednej z amerykańskich firm z branży IT, pojawiła się piękna młoda dziewczyna, nikt nie uwierzył, że jest inżynierem. Występująca w reklamie Isis Anchalee postanowiła walczyć ze stereotypem wyglądu inżyniera i zapoczątkowała akcję #ILookLikeAnEngineer. Akcja miała na celu pokazanie, że każdy z nas może być inżynierem i nie ma to nic wspólnego z naszym wyglądem czy płcią.

Na szczęście czasy się zmieniają, także dzięki zabawkom. Na polskim rynku zagościły niedawno zestawy konstrukcyjne z książeczkami dla dziewczynek amerykańskiej marki GoldieBlox, które pobudzają kreatywność i uczą wyobraźni przestrzennej. Na pomysł ich stworzenia wpadła Debbie Sterling, kiedy na studiach w Standford odkryła, że w Stanach Zjednoczonych tylko 11% inżynierów stanowią kobiety. Według badań większość dziewczynek traci zainteresowanie naukami ścisłymi w wieku 8 lat. Postanowiła więc w jakiś sposób temu zaradzić. Spędziła dwa lata zgłębiając tematykę rozwoju dzieci, w szczególności dziewczynek oraz marketingu zabawek. Tak właśnie powstała Goldie – kochająca budować i tworzyć dziewczynka-wynalazca, której przygody znajdziecie w dołączonych do zestawów książeczkach. W ciągu 2 lat od momentu premiery GoldieBlox zawojowała amerykański rynek i teraz podbija również polski.

Miałam przyjemność testować zestaw GoldieBox- parada i jako świeżo upieczona mama córeczki jestem nim zachwycona. Zabawka jest co prawda przeznaczona dla dzieci od 4 do 9 roku życia i chyba pierwszy raz zgodzę się z oznakowaniem na opakowaniu. Młodsze dzieci mogą nie poradzić sobie z zadaniem jakim jest budowa platformy na paradę. Do zestawu dołączona jest książeczka, dzięki której poznajemy Goldie i jej koleżanki, które wspólnie postanawiają zbudować karnawałową platformę. Wszystko jest wytłumaczone krok po kroku. Na końcu podane jest jeszcze kilka przykładowych konstrukcji, które można stworzyć przy pomocy zestawu, ale możliwości są tak naprawdę nieograniczone. Dzieci mogą zbudować co tylko im przyjdzie do głowy. Żeby było jeszcze ciekawiej, zestawy można dowolnie łączyć i zakupić do nich dodatkowe części.

Główną bohaterką zestawów jest co prawda blondwłosa dziewczynka, jednak na pewno nie jeden chłopiec wciągnie się w zabawę klockami GlodieBlox razem z siostrą. Wspólne tworzenie to zawsze dużo frajdy, w końcu co dwie głowy to nie jedna. GoldieBlox– zestaw do konstruowania jest świetnym pomysłem na niedzielne popołudnie w rodzinnym gronie. Możecie na przykład zrobić wyścigi samodzielnie stworzonymi pojazdami. Przygotujcie się tylko na to, że pomysły waszych dzieci mogą was zaskoczyć kreatywnością i wasze nie będą się do nich nawet umywać.

Oczywiście nie chodzi oto, żeby stworzyć przeszłą panią inżynier pracującą jako projektant dla Mercedesa. Jeśli jednak zaszczepicie w swoim dziecku pasję tworzenia, to zaowocuje ona bez względu na to kim postanowi zostać. Wyobraźnia i kreatywność przydaje się w każdym zawodzie. Poza tym dziecko rozwiązując zadania jaki stawia przed nim zestaw GoldieBlox, wzmacnia pewność siebie i kształtuje umiejętność rozwiązywania problemów.

Jako mama, ale też kobieta inżynier, polecam Wam te zabawki z całego serca. Jeśli chcecie sprawdzić czy Wy i wasze dzieci się w nichj zakocha, mam dla Was kod zniżkowy. Na hasło ZAPISKIMAMY w sklepie MonCziCzi kupicie zestawy konstrukcyjne GoldieBlox 15% taniej. Kod jest Ważny do 27 listopada.

zabawka


zabawka dla dziewczynki

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Uwielbiam kreatywne zabawki. W zasadzie tylko takie dzieciom kupuję

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.