Top 5 seriali o kobietach

kwietnia 27, 2017

serial o kobietach

Jestem totalnym maniakiem serialowym, uwielbiam usiąść wieczorem na kanapie, gdy maluchy już śpią, i śledzić losy swoich ulubionych bohaterów. Jest ich całkiem sporo, choć często 4 i 5 sezon serialu jest kiepski to ja i tak oglądam je z zaciekawieniem. Pierwszy post na temat seriali postanowiłam poświęcić silnym kobietom, stawiającym czoło z przeciwnościom losu, współwięźniarkom, niewiernemu mężowi, wielkiej korporacji czy też tajnej organizacji rządowej. Bez względu na to co je spotyka, żadna z nich nie załamuje się i nie poddaje i za to właśnie tak bardzo uwielbiam te bohaterki. Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie.


Orphan Black


Sara Manning wraca do domy, aby naprawić błędy młodości i zaopiekować się swoją córką. Do tej pory uciekała od odpowiedzialności, ale teraz chce wreszcie stawić jej czoła Na dworcu jest świadkiem samobójstwa kobiety, która wygląda dokładnie tak jak ona. Sara postanawia przejąć jej tożsamość, nie zdając sobie sprawy, że tym samy sprowadza na siebie i swoją córkę śmiertelne niebezpieczeństwo. Jeśli chcecie wiedzieć kim jest Sara, jak z nieodpowiedzialnej dziewczyny, zmienia się w kobietę walczącą o swoją rodzinę, kim są neolucjoniści i dlaczego jej córka Kira jest dla nich tak cenna, musicie obejrzeć Orphan Black. Serial warto obejrzeć choćby dla genialnej Tatiany Maslany, która gra w nim 11 postaci, o ile dobrze policzyłam.

żona idealna

Żona Idealna


Alicia Florick jest typową amerykańską kurą domową. Skończyła prawo, pracowała kilka lat w kancelarii, wyszła za mąż, urodziła dzieci i zajęła się domem. W tym czasie jej maż robił zawrotną polityczną karierę. Prowadzi piękne, nudne i uporządkowane życie na przedmieściach Chicago, które wali się jak domek z kart, gdy jej mąż zostaje oskarżony o korupcję. Przy okazji afery wychodzą na jaw jego liczne zdrady. Alicia aby utrzymać rodzinę znajduje pracę w kancelarii adwokackiej Stern, Lockhart & Gardner w Chicago, co nie jest takie proste po kilkunastu latach przerwy. Szansę daje jej Will Gardner, jej miłość z czasów studenckich. Pomimo wszystkich trudność Alicia cały czas stoi przy mężu, ja długo jednak wytrzyma w roli potulnej żony . . . Obejrzałam wszystkie 7 sezonów i jest to jeden z nielicznych seriali, które śledzi się w całości z ochotą. Nie będzie się przy nim nudzić do ostatniego docinka, ani nie odczujecie, ze jest kręcony na siłę. Głównie dzięki temu, że nie opowiada tylko o życiu Alicii i Petera, ale także o olbrzymich kancelariach adwokackich i prowadzonych przez nich sprawa. Scenarzyści często poruszają w nich sprawy z pierwszych strona amerykańskich gazet, ale nie będę zdradzać za dużo. Ten serial się po prostu przyjemnie ogląda.


Skandal


Główna bohaterka tego serialu jest robiąca zawrotną karierę kobieta wyzwolona. Niby marzy o mężu, domu z kominkiem, dzieciach i robieniu konfitur, ale raczej by się w tej roli nie odnalazła. Olivia Pope prowadzi firmę, która zajmuje się wyciszaniem skandali z udziałem bogatych i wpływowych amerykańskich elit, głównie politycznych. Pomagają jej w tym wierni współpracownicy zwani przez nią gladiatorami. Biuro Olivii mieści się w okolicach Białego Domu, z którym łączy ją dużo więcej niż powinno, ale nie zdradzę fabuły...
Serial świetnie pokazują w jaki sposób można manipulować opinią publiczną i nawet najgorszy skandal obrócić na swoją korzyść. Gdy w grę wchodzi wysokie stanowisko, wszystkie chwyty są dozwolone, a rządni władzy politycy, nie cofną się przed niczym by osiągnąć swój cel. Pierwsze 3 sezony są znakomite, dalej niestety scenarzystkę trochę poniosła fantazja. Nie jestem fanką teorii spiskowych, więc nie wiem czy skuszę się na 6 sezon, który leci tera z w stanach.


Orange Is the New Black


Genialny serial Netflixa o życiu kobiet za kratami więzienia. Główna bohaterka Piper Chapman wiedzie spokojne życie w Nowym Yorku u boku swojego chłopaka. Niestety dopada ją przeszłość i trafia do więzienia za przestępstwo, które popełniła przed laty, gdy spotykała się z dilerką narkotyków. Musi się odnaleźć w zupełnie obcym dla siebie miejscu, które rządzi się swoimi prawami. Oglądając serial poznajemy historie znajdujący się w nim więźniarek, które wywodzą się z bardzo różnych środowisk. Więzienie wydobywa z tych kobiet to co najgorsze, pokazuje im do czego potrafią być zdolne, aby osiągnąć swój cel. Podobnie jest z Piper, ale nie napiszę nic więcej, aby nie zdradzić fabuły.


Broadchurch


Spokój małego nadmorskiego miasteczko, które żyje głownie z turystyki, zaburza morderstwo chłopca. Miejscowa policja nigdy nie prowadziła tak poważniej sprawy, a mieszkańcy zaczynają podejrzewać się nawzajem. Zresztą i wam każdy wyda się podejrzany, bo prawie wszyscy mieszkańcy mają jakiegoś trupa w szafie. Świetne role kobiece sprawiły, że znalazł się na tej liście. Jest zagubiona Pani detektyw, której życie rodzinne tylko na pierwszy rzut oka wydaje się idealne. Matka opłakująca swoje dziecko, która musi stawić czoła nowej rzeczywistości. Panie adwokat, które walczą ze sobą nie tylko w sądzie. Kobieta ukrywająca się przed mężem mordercom, która same nie wiem czy go kocha czy nienawidzi. Serial zachwyci wszystkich fanów brytyjskich kryminałów. Polecam go wam gorąco, oglądałam go będąc w ciąży z Nataszką i wylałam chyba wiadro łez. Na kanale Ale Kino + leci właśnie 3 sezon, niestety nie mam już tego programu. Mam nadzieję, że niedługi nowe odcinki pojawią się na Netflixie.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Niestety kompletnie nie mam czasu na oglądanie seriali, ale chciałabym obejrzeć "Orange Is the New Black".

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.