Kapitan Nauka na wakacjach

lipca 25, 2017 
Wakacje to często sprawdzian kreatywności rodziców, szczególnie tych których maluchy na co dzień chodzą do przedszkola. Dzieci przyzwyczajone do codziennej porcji zabaw i aktywności, oczekują od nas rozrywki na najwyższym poziomie. Wtedy z pomocą przychodzą gry i zabawy od Kapitana Nauki. Przed wyjazdem dobrze jest się zaopatrzyć zestaw dostosowany do wieku oraz zainteresowań waszego maluszka. Przedstawię wam co wybrałam dla Franka.


Puzzle układam i opowiem

Miałam dużą zagwostkę, którą układankę wybrać: Łódeczki, Pojazdy czy Strażacy. Ostatecznie wybrałam te ostatnie i myślę, że był to dobry wybór. Same puzzle są dość proste do ułożenia, składają się z 10 dużych elementów, które po złożeniu mają prawie 90 cm długości. Cudowna ilustracja przedstawia zjeżdżających po rurze strażaków. Dzieje się na niej tak dużo, że sama zachęca do rozmowy na temat straży pożarnej. Już przy pierwszym układaniu Franek z radością opowiadał mi o strażackich sprzętach. Później bawiliśmy się w spostrzegawczość i szukał wskazanych przeze mnie rzeczy.
Ta prosta układanka dostarczy waszym maluchom wiele radości, dzięki niej dziecko może ćwiczyć małą motorykę, spostrzegawczość oraz uczyć liczenia. Pobudzi jego wyobraźnie dziecka, pozytywnie wpłynie na naukę mowy i zmusi je do koncentracji.

Puzzle XXL

Franuś jest małym puzzlomaniakiem nic dziwnego, że w naszym zestawie od Kapitana Nauki znalazły się aż dwie układanki. Puzzle XXL Mieszkańcy drzewa składają się z 15 dużych, trwałych, łatwych do uchwycenia elementów. Piękna, barwa grafika przedstawiająca drzewo i leśne zwierzęta zachwyci każdego maluszka. Dzięki niej dziecko chętnie posłucha opowieści o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Franuś, który już sam sporo na ich temat wie, zwykle nie daje mi dojść do słowo i sam opowiada z przejęciem o lisach, sowach czy wiewiórkach. Bardzo lubi również bawić się w odnajdywanie różnych szczegółów na obrazku, ma z tego dużo satysfakcji. I muszę przyznać, że taka zabawa naprawdę działa, Franuś jest niezwykle spostrzegawczym dzieckiem. Jeśli czegoś szukam w domu, często pytam go czy tego nie widział i zwykle wie, gdzie dana rzecz się znajduje.

Memory na 3 sposoby

Świetna gra do ćwiczenia pamięci, uwielbiałam ją w dzieciństwie, dlatego wybrałam ją dla synka. Kartonowe karty do góry są duże (11x11 cm) i mają podobnie jak puzzle cudowne ilustracji, które przeniosą was i dzieci w świat bajek. Obrazki na kartach Kapitana Nauki nie są identyczne, jednak różnice widać dopiero po dokładnym przyjrzeniu. Dzięki temu można bawić się nie tylko w zwykłe memory, ale także ćwiczyć spostrzegawczość lub łączyć obie te gry. Jest to wariant dla starszych dzieci, w którym po znalezieniu pary wszyscy gracze szukają różnic, wygrywa gracz, który znajdzie je wszystkie najszybciej.
Bajkowe ilustracje na kartachsame zachęcają do różnych innych zabawa, ogranicza was tylko własna wyobraźnia.

Angielski dla dzieci. Piosenki

Tą ostatnia pozycję wybrałam na drogę, jadąc na wakacje warto zaopatrzyć się w płytę z dziecięcymi piosenkami. Dzięki tej nie tylko mam spokój w samochodzie, ale także uczę synka angielskiego, po prostu połączenie idealne. Płyta sprzedawana jest wraz z książką, w której są teksty wszystkich piosenek i ich tłumaczenie na język polski. Znajdują się na niej najbardziej znane utwory czyli: „Old MacDonald”, „Alphabet Song”, „The Wheels on the Bus” czy „Bitsy, Bitsy Spider”. Po za piosenkami na CD nagrane są także wersje do zabawy w karaoke.

Akuku! Kontrastowe obrazki

Dla Nataszki z oferty Kapitana Nauki wybrałam zestaw kontrastowych obrazków, wspierających rozwój wzroku malucha. Znajdują się w nim 17 kart z czarno-białymi rysunkami oraz książeczka zawierająca porady dla rodziców. Najfajniejsze jest to, że kartami moje dzieci mogą się bawić razem. Franuś lubi rolę starszego brata i chętnie tłumaczy Nataszce różne rzeczy, ona zaś jest wpatrzona w niego jak w obrazek.

Jeśli chcecie wygrać taki zestaw dla swojego maluszka zajrzyjcie na nasze instagramowe konto @zapiski.mamy.

Gry i zabawy od Kapitan Nauki znajdziecie na ich stronie kapitannauka.pl, są teraz świetne promocje, więc warto zajrzeć i zaopatrzyć się w coś nawet jeśli jesteście już po wakacyjnych wyjazdach.


puzzle xxl

puzzle xxl

memory

kapitan nauka

kapitan nauka


kapitan nauka

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Nam nieodłącznie towarzyszą puzle. Córeczka uwielbiam. Opisywanych przez Ciebie jeszcze nie znamy, więc z przyjemnością poczytałam post. Szczególnie, że chwila na kawę dla mamy bezcenna :) a to mi właśnie zapewniają puzelki ♥️

    OdpowiedzUsuń
  2. Nauka poprzez zabawę potrafi naprawdę wiele zdziałać :) Dziecko się nie nudzi i cieszy się ze spędzonego wspólnie czasu :) Super sprawa!

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.