Mlekosławni

listopada 29, 2017
Słyszeliście o rodzinie Mlekosławnych? Jeśli nie, to czas poznać grupę superbohaterów z mleczarni: Mlekosławę i Mlekosława, Jogurtosław, Serosław, Masłosław oraz Śmietanosława. Wszyscy oni w ramach kampanii „Bądź świadomy – kupuj polskie”, organizowanej przez Polską Izbę Mleka, sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka, mają zachęcić Polaków do kupowani polskich produktów mlecznych.


Przyłączyłam się do kampanii „Bądź świadomy – kupuj polskie”, ponieważ zawsze wspieram kampanie promujące polskie produkty. Poza tym wszyscy w domu lubimy produkty mleczne i często używamy ich do przygotowania różnych potraw. Zawsze w lodówce mamy zapas jogurtów naturalnych oraz greckich, mleko, masło i śmietanę. Nie wyobrażam sobie bez nich gotowania i pieczenia.

W ramach kampanii został stworzony bardzo fajny poradnik zakupowy, który możecie ściągnąć ze strony mlekoslawni.pl. Dowiecie się jakie produkty mleczne powinniście wybrać dla siebie, jak dużo ich spożywać, na co powinniście zwrócić uwagę robiąc zakupy. O prócz tego znajdziecie wiele interesujących i przydatnych informacji na temat produktów mlecznych, między innymi dla osób borykających się z alergią na mleko krowie. Jeśli będziecie chcieli wiedzieć więcej, na stronie kampanii znajdziecie kontakt do dietetyka, z którym możecie się skonsultować.

Zachęcam was do odwiedzenia strony mlekoslawni.pl oraz fanpage akcji Mlekosławni. Dla tych, którzy uważają, że wiedzą już wszystko na temat produktów mlecznych jest quiz, Udało mi się zdobyć 13 punktów na 17, przyznam, że liczyłam na lepszy wynik. 


You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.