Nasz kalendarz adwentowy

listopada 17, 2017
bonprix

W tym roku przyznam się bez bicia, że poszłam na łatwiznę, kupiłam gotowy kalendarz adwentowy. Nie od początku miałam taki zamiar, ale gdy znalazłam w ofercie Bonprix to cudo, od razu pomyślałam: „Po co się męczyć?”. Pozostał tylko problem co do niego włożyć, w zeszłym roku już od sierpnia zbierałam drobiazgi do kalendarza, w tym jakoś czas mi przeleciał, przyszedł listopad i trzeba było coś wymyślić.

Co znajdziecie w naszym kalendarzu?


W zeszłym roku trafiłam na gotowe kalendarze z klockami, pomyślałam, że to bardzo fajny pomysł, kupić zestaw klocków i rozłożyć je na części. Problem w tym, że Franke jeszcze sam małych Lego nie potrafi ułożyć, a Duplo powoli go już nie interesują. Same ludziki, czy gotowe samochody wyszły by po prostu drogo. Wtedy zupełnie przypadkiem, szukając pomysłów na urodzinowy prezent Nataszki, wpadłam na drewniane zestawy od Janod, na które w dodatku była promocja.

Do naszego kalendarze wybrałam 3 zestawy drewnianych zabawek:

W sumie dało mi to 16 zabawek, dodatkowo mam zamiar dołożyć samochodziki (których zapas zawsze mam w domu) oraz słodycze: kilka czekoladek, lizaki oraz gumy rozpuszczalne. Jestem zdania, że nie powinno się całkowicie odbierać dzieciom słodkość, szczególnie podczas świąt.

Czy będą dwa osobne kalendarze adwentowe dla każdego dziecka?


Nie będzie i to z prostego powodu, Nataszka jest za mała i osobny kalendarz adwentowy byłby zbędnym wydatkiem, a tych i tak przed świętami jest sporo. Postanowiłam jednak, że w naszym kalendarzu znajdzie się kilka rzeczy dla niej. Od początku powiem Franiowi, że kalendarz jest wspólny i zabawkami, które się w nim znajdują będą bawić się razem. Specjalnie wybrałam klocki w kolorze różowym, ponieważ wiem, że Franuś uzna, że są dla dziewczynki. Dzięki temu nie będzie miał poczucia, że siostra została pominięta, a zabawki, za ciekawią na pewno oboje.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć naszego kalendarza adwentowego i prezentów, które się w nim znajdą. Jeśli macie czas możecie zrobić własny, jeśli nie, to polecam zakup gotowego od Bonprix. Nie kosztował wiele, a oszczędził mi masę pracy. Uważam, ze to była to świetna decyzja, poza tym ten kalendarz adwentowy posłuży nam też w przyszłym roku.


janod

kalendarz adwentowy

zabawki drewniane

słodycze

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.