Wystawa Lego

lutego 08, 2015 
O wystawie lego głośno było jeszcze zanim się rozpoczęła 13 grudnia. Osobiście nie specjalnie się nią zainteresowałam, bo uważam, że Franio jeszcze za mały na takie atrakcje. Ale gdy dostaliśmy wejściówki od znajomych, postanowiliśmy z nich skorzystać, bo czemu nie. 
Czy warto było?

Ponieważ nie wydałam ani złotówki, bez zastanowienia powiem że warto. Nie zmieniłam jednak zdania i uważam, że jest to atrakcja dla starszych dzieci niż roczny Franek. Jednak dzięki niej razem z M, przez chwilę poczuliśmy się jak dzieci. Gdy oglądaliśmy makiety stworzone z klasycznych klocków lego, wspominaliśmy jakie zestawy lub elementy sami mieliśmy. Rozmarzyliśmy się wspominając beztroskie lata dzieciństwa, myślę że mieliśmy z wystawy większą frajdę niż Franio. Chociaż i on wydawał się zadowolony z wypadu, wszystko go ciekawiło, szczególnie podobały mu się wszelkie ruchome elementy, które można było samemu włączyć przyciskając guzik. Ledwo go odciągnęłam od olbrzymiej makiety torów, po których jeździła kolejka elektryczna. 

Jeżeli macie małego fana klocków Lego, to na pewno będzie zachwycony tą wystawą. Można tam było znaleźć klocki chyba ze wszystkich serii jakie wyszły, były niewielkie modele samochodów jak i olbrzymi 11 metrowy Titanic w sakli 1:25. Mnie bardzo podobały się różnego rodzaju makiety, znajdziecie tam między innymi lunapark z ruchomymi karuzelami, miasteczko z dzikiego zachodu oraz replikę rzymskiej świątyni, kompleksu wypoczynkowo-konferencyjny, średniowiecznego miasta portowego atakowanego przez hordy barbarzyńców i wiele, wiele innych.

Ekspozycja cieszy się naprawdę dużą popularnością, jeśli się wybieracie warto kupić bilety przez internet, żeby nie spędzić godziny w kolejce do kasy. Cena biletów waha się od 15 do 23 zł w zależności od dnia i godziny, jest też opcja biletu rodzinnego. Jeśli wybierzecie się na miejsce samochodem, możecie zaparkować na parkingu pod stadionem, koszt to 15 zł bez względu na czas postoju.

Wystawa w Warszawie będzie do 15 lutego, później rusza w Polskę. Do lipca odwiedzi jeszcze: Trójmiasto, Szczecin, Białystok, Bydgoszcz, Lublin, Toruń, Koszalin, Częstochowę, Zieloną Górę, Olsztyn, Płock i Radom. W czasie wakacji będą 3 wystawy jednocześnie w Zakopanem, Kołobrzegu, i Władysławowie.

Na koniec małe ostrzeżenie, z wystawy wychodzi się przez sklep z Lego, chyba że macie wózek, wtedy nie mieścicie się w bramce i omija Was ta przyjemność. Sklep jest świetnie zaopatrzony i dzieci tracą w nim głowę, a rodzice fortunę. Przyznam się, że i my trochę zaszaleliśmy, ale w końcu za tydzień Franio ma urodziny :D.

Jeśli chcecie znaleźć więcej informacji lub kupić bilety zajrzycie na stronę wystawaklockow.pl.

A  poniżej mała fotorelacja:

Traktor, prosto z Ursusa ;D

Poczciwa Syrenka

Moja ulubiona makieta. Dziki Zachód.

Karuzela, przyciągała spojrzenia wszystkich dziewczynek.
 
A tu Mario i Franek, śpioch mały usnął nam w drodze, ale szybko się obudził na wystawie.

Piracki okręt. 

Kobra, która atakowała szybę, po przyłożeniu do niej ręki. 

Boeing 767 podpisany przez kapitana Wronę

Pałac Kultury i Nauki nie zmieścił się w gablocie ;D

 11 metrowa makieta Titanica

Muminki

Taj Mahal

Tutaj kiepskie zdjęcie, ale jedyne na którym udało mi się uchwycić mozaiki, bez przechodzących ludzi. 
Ciekawy dobór postaci, nie sądzicie?

Na koniec kila zdjęć tłumów, łatwo się było zgubić ;(.You Might Also Like

10 komentarze

 1. Nam się nie uda, bo niestety nie ma takiej wystawy nawet w dalszym pobliżu nas ;), a Melcia uwielbia lego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na wystawie Lego, kiedy była w Gliwicach. Swoje trzeba było odstać w kolejce, ale wystawa zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a największe chyba Titanic ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. My mamy za daleko, ale kto wie, może w przyszłości się wybierzemy. Mąż już planuje wspólne tworzenie z synem z lego technics, a ja tez nie miałabym nic przeciwko takiemu spędzaniu wolnego czasu. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój mąż nawet kupił w zeszłym roku przed świętami zestaw lego technic w promocji w lidl o teraz czeka, aż Franek podrośnie :)

   Usuń
 4. Ale super. Mój synuś jeszcze za mały na lego, ale czas szybko leci więc pewnie już niedługo będziemy budować z klocków:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napewno niedługo będziecie budować, czas strasznie szybko leci.

   Usuń
 5. Wystawa świetna, sama bym poszła z chłopakami gdyby nie to, że tak daleko :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może będzie gdzieś bliżej Wa, z Warszawy wyrusza w Polskę w poniedziałek

   Usuń
 6. Rewelacja moje dzieciaki uwielbiają lego, no ale za daleko dla nas.

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.