Cała prawda o tramwajach

września 07, 2015
Książeczka ta wpadła mi w ręce na Blogowe Love i od razu zwróciła moją uwagę piękną oprawą graficzną. Podobno nie należy oceniać książki po okładce, ale zasada ta nie działa w przypadku pozycji dla dzieci, gdzie ilustracje są równie ważne jak sam tekst. W książeczce znajdziecie piękne, kolorowe obrazki przedstawiające tramwaje z naszą piękną stolicą w tle, które na pewno spodobają się każdemu dziecku. Mój Franuś jest nimi zachwycony i pomimo tego, że tekstu jeszcze nie rozumie, bardzo chętnie po nią sięga.

Wierszyk autorstwa przedwojennego poety Światopełka Karpińskiego jest niezwykle uroczy i zapada w pamięć po pierwszym przeczytaniu. Opowiada o nieustannie goniących się po Warszawie tramwajach, które wciąż nie mogą się dogonić. Jeśli chcecie wiedzieć czemu, musicie przeczytać wierszyk, do czego zachęcam.

Książeczka ma też ciekawe zakończenie, nad którym się ciągle zastanawiam. Myślę , że w dzisiejszych czasach ma ono zupełnie inny wydźwięk niż 70 lat temu. Poezja ma to do siebie, że każdy może ją inaczej zinterpretować, choć w przypadku ilustrowanych książeczek jak ta na pewno sugerujemy się obrazkami. Dlatego jeszcze raz warto podkreślić ich rolę w utworach dla najmłodszych.
  
Tytuł: Prawda o tramwajach
Autor: Światopełk Karpiński
Ilustracje: Maciej Łazowski
Wydawnictwo: Muchomor
Cena z okładki: 24,00 złYou Might Also Like

6 komentarze

 1. Ilustracja naprawdę przykuwają wzrok :)

  OdpowiedzUsuń
 2. coś dla mojego miłośnika motoryzacji :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej! Uwielbiam takie książeczki <3 Chyba dołączy ona do naszej biblioteczki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje córeczki już wyrosły z takich pozycji ale książeczka jest cudna - uwielbiam takie ilustracje dla dzieci. Idealna na prezent dla mojego kochanego chrześniaka :) Tego szukałam - dziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Również wychodzę z założenia, że książki dla dzieci muszą zawierać i piękną szatę graficzną, i wartościowe teksty. Chętnie zaopatrzyłabym w tę pozycję swojego jeszcze brzuszkowego Jasia. :)

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.