Chicco Zestaw Gimnastyczny Deluxe

października 24, 2015Zabawka ta, jest jedną z pierwszych, które zawitały w naszym domu. Wybór nie był łatwy, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele tego typu gimnastycznych urządzeń dla niemowląt. Długo szukała, czytała recenzje i oglądałam dziesiątki filmików na YouTube, nim wybrałam właśnie tą. Kiedy wreszcie pojawiła się w naszym domu i rozłożyłam ją dla Frania, to on nie wykazał większego zainteresowania. Troszkę się podłamała, że tyle czasy szukałam i wybierałam, a ona mu nie pasuje. Niestety Franek nie cierpiał leżeć na plecach, więc gdy kładłam go pod nią od razu był niezadowolony. Jednak z czasem kolorowe światełka i grająca muzyczka przekonały go i zabawka ta stała się jedną z jego ulubionych do dnia dzisiejszego. Chicco Deluxe rośnie wraz z dzieckiem i to jest jego największa zaleta.


Zabawka ma 3 różne pozycje, na różne etapy rozwoju maluszka:

Etap pierwszy (dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia) (zdjęcie na górze wpisu)

Kładziemy maluszka pod zabawką, z której na sznurkach zwisają 3 misie. Kiedy maluch nimi rusza, zaczyna grać muzyka i świecą się kolorowy klawisze. Wysokość na jakiej wiszą misie trzeba dobrać tak, aby dziecko nie mogło się nimi uderzyć. Czasami naprawdę byłam zdziwiona jak mocno mój synek potrafił je rozbujać.

Franuś bawiąc się pod tą zabawką wykonywała pełna gimnastykę: machał rączkami, próbował się podnosić łapiąc się za sznureczki, obracał i podnosił główkę. Poza tym poznawał relację pomiędzy przyczyną, a skutkiem

Na tym etapie zabawka ta miała jedną wadę, różną czułość zwisających misiów na uderzenia, niektóre pomimo wprawienie w ruch nie zawsze włączały muzykę i światełka. Franek szybko skupiał się na tej, która działała bez zarzuty. Czasami się nawet trochę irytowała, gdy pomimo uderzania w misia, urządzenie nie grało. Być może, to wada tylko mojego egzemplarza, ale kupionego promocyjnie na platformie aukcyjnej.

Etap drugi (dla dziecka stabilnie siedzącego od 9 miesiąca życia)

Zabawkę obniżą się i tworzy swojego rodzaju stoliczek, przy którym sadzamy malucha. Na tym etapie Franek zainteresowany był głównie tą częścią, która grała. Szybko załapał, że trzeba przyciskać klawisze lub obracać kółeczkami nad nimi. Druga strona stolika, Frania zupełnie nie interesowała. Jego uwagę natomiast zwróciły zabawki w nogach urządzeni, lubił robić sobie przy nich przerwą podczas raczkowania po mieszkaniu.

Etap trzeci (dla dziecka samodzielnie stojącego od 12 miesiąca życia)

To był hit, Franek traktował stoliczek jak chodzik i biegał z nim po całym mieszkaniu. Gdy zaczął się już poruszać samodzielnie, zaczął wreszcie korzystać ze wszystkich jej finkcji. Przekłada strony w książeczce, ciąga dźwignią tak mocno jak tylko może, żeby walec obracał się jak najszybciej. Jednocześnie sięgając rączką na drugą stronę, żeby grała muzyka. Teraz umie sobie ją już nawet sam włączyć i wyłączyć.

Podsumowując, był to naprawdę udany zakup. Zabawka może nie jest tania, ale przekonałam się, że naprawdę warta swojej ceny. Nie tylko ze względu na fakt, że rośnie wraz z dzieckiem, ale także z powodu świetnej jakości wykonania. Nie obawiam się, że Franuś może sobie nią coś zrobić, niechcący uszkodzić lub wyciągnąć baterie, ponieważ te są świetnie zabezpieczone. Z szalonych rajdów po mieszkaniu zostało jej kilka ledwo widocznych rysek, ale działa bez zarzutów. Za duży plus uważam możliwość regulacji głośności na dwóch poziomach, z których żaden nie jest za głośny dla delikatnych uszu maluszka. Dlatego z czystym sumieniem mogę wam tę zabawkę polecić.


Etap drugi 
Etap  trzeci 

Producent : Chicco

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Cena nie jest jeszcze taka zła. Widziałam droższe, a w rzeczywistości wcale nie lepsze zabawki tego typu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna zabawka - frajda dla maluszka :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna i bardzo uniwersalna zabawka, skoro przeznaczona jest na różne etapy rozwoju malucha.

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.