Króliczki z pomponów

marca 22, 2016zajączki, wielkanoc, easter, bunny, pompon, króliczki

Nadchodzi Wielkanoc, więc motyw króliczków stał się bardzo popularny. U Frania zawisła już kolorowa girlanda z zajączków, ale postanowiliśmy na tym nie kończyć i stworzyliśmy puchate króliczki z wełny.

Do wykonania zajączków potrzebne są:


 • Gruba wełna
 • Przyrząd do robienia pomponów lub karton do wycięcia kółek
 • Klej uniwersalny
 • Filc w 3 kolorach
 • Guziczki lub koraliki do zrobienia oczek/nosa
 • Żyłka
 • Gotowe malutkie pompony na ogonki.
Są proste do wykonania, ale dość czasochłonne jeśli nie posiadacie form do pomponów i musicie je wycinać dla każdego osobno. Żeby były gęste i równe najlepiej je robić na dwóch pełnych krążkach z tektury (dokładny opis jak wykonać pompon). Łączyłam je ze sobą za pomocą kawałków wełny, którymi związujemy pompony przez środek. Rozmiary krążków dobrałam metodą prób i błędów, dużo zależy od rodzaju wełny z jakiej będziecie robić króliczki. 

Użyłam form do pomponów o wymiarach:
I o średnicy zewnętrznej 12 cm i wewnętrznej 4 cm
II o średnicy zewnętrznej 8 cm i wewnętrznej 3 cm
III o średnicy zewnętrznej 4 cm i wewnętrznej 2 cm

Pompony na duże króliczki powstały na krążkach I i II, a na małe na II i III. Ostateczny rozmiar zajączków zależy do grubości wełny i tego jak dużo razy nawiniecie ją na formy. Ciemne króliczki wyszły dużo gęstsze i ładniejsze. Robiłam je jako drugie i już wiedziałam, że jasne pompony były trochę za rzadkie. 

Ogonki dużych królików zostały zrobione z małych pomponików (takich jak robiłam do girlandy), zaś tym mniejszym dokleiłam gotowe ogonki zakupione w sklepie papierniczym. Uszka wycięta z filcu złożyłam na dole i podkleiłam, a następnie przykleiłam je do króliczków. Do klejenia można użyć kleju uniwersalnego lub pistoletu na klej.

Noski zrobiłam z różowego filcu, do którego wpierw dokleiłam wąsy z żyłki. Planowałam je zrobić z koralików, ale nigdzie nie mogłam ich dostać, ledwo udało mi się znaleźć koraliki na oczka. Po wizycie w kilku pasmanteriach poddałam się, ale na szczęście znalazłam w czeluściach pudełko z guziczkami, dwie stare bransoletki i z nich podkradłam koraliki.

Inspirację do zrobienia króliczków znalazłam na diyandcrafts.com, niestety moje nie wyszły równie ładne. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wyjdą mi ładniejsze, najważniejsze że Franiowi się podobają.
 


zajączki, wielkanoc, easter, rabbit, pompon, króliczki

króliczki, wielkanoc


zajączki, wielkanoc, easter, rabbit

zajączki, wielkanoc, easter, bunny, pom pom, króliczki

You Might Also Like

6 komentarze

 1. PRZEPIĘKNE ! <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajny pomysł! I bardzo podoba mi się ta stonowana kolorystyka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, wpadaj do nas na fb! niedawno w naszej grupie pokazywałam co można zrobić z pomponów, ale takich nie mamy są ekstra! https://www.facebook.com/groups/178857459147661/

  OdpowiedzUsuń
 4. Sa mega slodkie :) za ROK bedziemy robic!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale cudowności. Koniecznie musimy się z Kubą pobawić w robienie owieczek

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.