Od 1 do 10

kwietnia 28, 2016Ola Cieślak


Od 1 do 10 to kolorowa książeczka do nauki liczenia. Ma w sobie wszystko to, czego szukam w książka dla dwulatka czyli cudowne ilustracje i wartość edukacyjną. Poza tym jest kartonowa, więc maluch je łatwo nie zniszczy.

Nie jest to typowa pozycja dla dzieci, nie znajdziecie w niej bajki czy opowiadania. Są tylko krótkie, zazwyczaj jednozdaniowe wierszyki opisujące każdy rysunek. Mam pewne wątpliwości, czy są napisane językiem w pełni zrozumiałym dla 2 latka, ale książeczka ma na celu wspomóc naukę liczenia i to na pewno robi.

Na kolejnych stronach znajdziecie obrazki przedstawiające od 1 do 10 zwierząt. Są jedzące śledzie niedźwiedzie, gimnastykujące się sowy, niegrzeczne bulteriery czy tańczące krety. Wszystko to w bardzo ciekawej szacie graficznej, przedstawione w pięknych, żywych barwach. Można tej książeczki również używać do nauki kolorów.

Franka liczb uczę już od pewnego czasu, jest to o tyle trudne, że nie potrafi jeszcze wypowiedzieć wszystkich ich nazw. Jednak zupełnie się tym nie przejmuję, ponieważ wiem, że mój syn rozumie co do niego mówię. Franuś lubi nas wprawiać w osłupienie swoimi zdolnościami. Pewnie któregoś dnia nas zadziwi i sam policzy do 5 czy nawet 10. Oczywiście nie wystarczy z maluchem ćwiczyć tylko z książeczką, ale jest to na pewno ciekawa forma poznawania liczb. Dwulatki chłoną wiedzę w niesamowitym tempie, dlatego warto wykorzystać każdą okazję do nauki.

Tytuł: Od 1 do 10
Teskt i ilustracje: Ola Cieślak
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Cena z okładki: 22,90 zł
Cena z ceneo.pl:13,53 zł

Dwie Siostry

książeczka, nauka liczenia

książeczka, nauka liczenia

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Bardzo lubie te pierwsze ksiazeczki dla dzieci od 1 do 10 czy 1 do 5, Hania miala od 1 do 5 z roznymi w dotyku elementami.

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.