Wybieramy imię dla dziewczynki

sierpnia 05, 2016
Dwóch świetnych specjalistów od USG potwierdziło, że będziemy mieli córeczkę, więc zaczęliśmy  zastanawiać się nad imieniem. Od początku powiedziałam mojemu mężowi, że po pierwsze ostatnie słowo należy do mnie, ponieważ on wybrał imię dla pierworodnego. Po drugie córeczce nie damy popularnego imienia tak jak synkowi. Wtedy wydawało mi się, że szybko podejmę decyzję, skoro nie tak dawno wybierałam imię dla pierwszego malucha. Nic bardziej mylnego

Gdy zaczęłam rozmyślać nad imieniem okazało się, ze nie do końca podobają mi się imiona, które wybrałam kilka lat temu. Ściągnęłam więc na telefon aplikację i przeglądałam setki imion w poszukiwaniu tego jedynego.

Wpierw padło na Alicję lub Amelię, oba spodobały się mojemu małżonkowi, więc przez kilka dni wydawała nam się, że już podjęliśmy decyzję. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie zaczęłam drążyć i tak okazał się, że wśród najbardziej popularnych imion wPolsce w 2015 roku Amelia jest na miejscu 7, a Alicja na 9. Natomiast w Warszawie Alicja jest na miejscu 5, a Amelia na 10. W ten właśnie sposób te dwa imiona zostały przez na odrzucone. Wyeliminowaliśmy zresztą wszystkie znajdujące się w pierwszej 20 popularnych imion w Polsce.

Później padło na Dominikę, ale nie byłam w pełni przekonana do tego imienia. W dodatku połowie rodziny kojarzy się średnio dobrze, więc też je wykreśliłam z listy. Jak już jestem przy rodzinie, warto wspomnieć, że aby nikogo nie urazić, imiona obu babć oraz wszystkich prababć zostały z góry odrzucone. Po co mamy wysłuchiwać głupich uwag cioteczek dobra rada i reszty krewnych,  o tym że kogoś pominęliśmy.

Zrobiło się problematycznie, ja chciałam jak najbardziej oryginalne imię, gdy tymczasem M wszystkie je odrzucał. Odpadła więc Dalia, Zoe, Kira i Zoja. Choć ostatnie dwa bardzo mi się podobały szczególnie ze względu na znaczenie. Kira pochodzi od greckiego kύρος i oznacza moc, władze i panowanie. Natomiast Zoja wywodzi się z greckiego Ζωη i znaczy życie.

Miałam już wyboru imienia po dziurki w nosie i wtedy wpadła mi do głowy Natasza. Z początku spotkała się z oporem M, ale później spodobał mu się ten pomysł. I wiecie co, im więcej ludzi odradza nam to imię, tym bardziej nam się podoba. Będziemy mieli teraz Franka i Natkę, dla mnie brzmi cudownie.

Teraz jeszcze musimy wybrać drugie imię. Trzymajcie kciuki, żeby poszło gładko. 


You Might Also Like

8 komentarze

 1. Masz rację, wybór imienia to nie taka prosta sprawa
  pozdrawiam MARCELKA♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja byłam u trzech ginekologów aby potwierdzić, że na pewno pod sercem noszę córeczkę. U jednego byłam nawet co ma sprzet w 4D.
  A co do imienia to nie takie proste jak się wydaje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja byłam u trzech ginekologów aby potwierdzić, że na pewno pod sercem noszę córeczkę. U jednego byłam nawet co ma sprzet w 4D.
  A co do imienia to nie takie proste jak się wydaje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Natasza bardzo ładnie pod warunkiem, że ładnie wołasz. Sorry, ale Natka średnio brzmi. Każde imię jest piękne na swój sposób

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne imię wybraliście;) My z naszymi wyborami się nie zdradzalismy aż do narodzin, bo zawsze każdy miał coś do powiedzenia i miał własną propozycję imienia dla naszego dziecka :D Imię piękne, zarówno pełne jak w skróconej formie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede wszystkim gratulacje. Ja na porodówce przy pierwszym dziecku którego płeć była niespodzianką do końca, zaczęłam panikować, że imię które wybraliśmy do chłopca kategorycznie mi się nie podoba. Dobrze, że urodziła się dziewczynka :) Przy drugim wszystkie męskie też przestały mi się podobać, ale w końcu coś wymyśliliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mamy dokładnie ten sam problem i nie możemy się zdecydować, które imię wybrać. Jest tak dużo ładnych. Przy wyborze warto przemyśleć swoją decyzję, żeby też niepotrzebnie nie skrzywdzić dziecka w przyszłości

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.