Lampka nocna dla dziecka

września 08, 2016
Ten niewielkich rozmiarów przedmiot stanowi bardzo ważną część dziecięcego pokoju i wbrew pozorom wcale nie łatwo go wybrać. Lampka do pokoju naszego malucha nie tylko musi spełniać szereg wymagań, ale także skraść serce waszego dziecka. Ma sprawić, że będzie się czuło w nocy bezpieczny w swoim łóżeczku.

Rozmiar

Nocna lampka powinna być niewielka i mieścić się w małych rączkach naszego szkraba. Aby w razie czego mógł ją przenieść z komody do łóżeczka lub zabrać ze sobą na nocne eskapady do toalety lub sypialni rodziców.

Sposób zasilania


Najlepszym rozwiązaniem są lampki zasilane akumulatorami z bazą, która stanowi ładowarkę. Równie ciekawym rozwiązaniem są takie, które mają zasilanie zarówno na kabel jak i baterie. Troszkę gorszym rozwiązaniem są lampki tylko na baterię, które zwykle rozładowują się w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak i te są bardzo praktyczne, pozwalają maluchowi swobodnie się z nimi przemieszczać lub położyć obok siebie w łóżeczku. Wybierając lampkę dla Frania tych zasilanych na kabel w ogóle nie brałam pod uwagę.

Bezpieczeństwo użytkowania


Często o tym zapominamy, ale to jedna z najważniejszych cech każdej rzeczy, która znajduje się w pokoju naszego malucha. Aby lampka była bezpieczna musi spełniać kilka wymogów. Jeśli jest na baterię, powinny być one odpowiednio zabezpieczone, tak by maluch nie mógł ich sam wyjąć.

Kolejną kwestią jest źródło światła, tylko lampy LED nie nagrzewają się podczas długie użytkowania, dlatego są najlepsze dla dzieci. Nie można ich co prawda wymieć, ale mają bardzo długi okres użytkowania, są energooszczędne i nie tłuką się jak tradycyjne żarówki.

Ważna jest także odporność na małe rączki. Oczywiście lampka nie jest do rzucania, nie powinna jednak rozpaść się podczas pierwszego kontakty z podłogą na małe kawałeczki. Dlatego lampki robione są z tworzyw sztucznych.

Natężenie światła


Lampka nocna powinna dawać delikatne światło, tak aby nie zaburzać snu dziecka. Dlatego nie liczcie na to, że będzie się również świetnie sprawdzać do wieczornego czytania. Jeśli jednak chcecie mieć dwa w jednym, poszukajcie lampki z możliwością regulacji natężenia światła.

Czujnik ruchu lub dźwięku


Bardzo fajną funkcją są czujniki ruchu lub dźwięku, który włączy lampkę gdy maluch się w nocy obudzi. Dzięki temu przyzwyczajamy dziecko do spania w ciemności, jednocześnie zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa.

Automatycznie wyłączanie


Wiele lampek nocnych posiada funkcję automatycznego wyłączania, gasną po 30 lub 45 minutach od momentu jej włączenia. Niestety często funkcji tej nie da się wyłączyć, dlatego moim zdaniem jest mało użyteczna. Każdy maluch ma czasem gorszą noc, boi się ciemności, wtedy brak światła nie jest wskazany. Przerażony maluch szybciej obudzi was płaczem, niż wstanie sam sobie włączyć lampkę.

Dodatkowe funkcje


Projektory – niektóre lampki mogą wyświetlać na suficie gwiazdki lub tęczę.
Kołysanki – są lampki z wgranymi utworami i takie które pozwalają na włączenie własnej muzyki. Funkcja szczególnie przydatna przy najmłodszych dzieciach, które zasypiają przy kołysankach.

Na koniec kilka ciekawych lampek nocnych, które skradną wasze serca.


2. Zazu Lou od 137 zł Mój HIT
6. A Little Lovely Company od 50 zł Mój HIT
8. Skip Hop Zoo od 85 zł
9. Baeba Pixie od 160 zł
16. Brother Max od 130 zł

You Might Also Like

4 komentarze

 1. chyba mamy ten sam gust bo 2 jest rewelacyjna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są te lampki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super lampki, takie słodziasne :) My mamy z Ikei, taki księżyc do mocowania na ścianie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnóstwo ciekawych rozwiązań, nie wiadomo, którą wybrać, bo wszystkie są śliczne. Bardzo ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.