Wielka Makieta Kolejowa

września 19, 2016makieta cityMam w domu dwóch fanów kolei małego i dużego, dlatego wyprawa na Wielką Makietę Kolejową wystawioną na PGE Narodowym był świetnym pomysłem na niedzielne popołudniu. Każdy z nas znalazł na niej coś dla siebie.

Franek najbardziej zafascynowany był kolejką elektryczną, która stała przy wejściu na wystawę. Ledwo udało mi się wyciągnąć go do domu i to tylko dlatego, że dzieciaki wlazły w kolejkę i coś popsuły. Wykorzystałam więc szybko ten moment i namówiła Franka do wyjścia nim obsługa zdążyła ją naprawić. Muszę tu przyznać, że pracownicy na bieżąco naprawiali usterki, które niestety przy szalejących dzieciach się zdarzały.

Za raz za kolejką elektryczną znajdowały się stoły z zabawkami dla najmłodszych. Gdzie przedszkolaki szalały bawiąc się drewnianą kolejką i samochodzikami. Tutaj też musieliśmy spędziliśmy z Franiem sporo czasu.

Jeśli, więc uda Wam się przedrzeć przez 2 pierwsze atrakcje wreszcie traficie do sali z makietą. Wpierw jednak musicie przystanąć, przy przeuroczej malutkiej makiecie, na której ciuchcia jeździ pośrodku malowniczej wsi, a po drodze zatrzymuje się na niewielkiej urokliwej stacji. Makieta nie tylko przyciąga swoim bajkowym wyglądem, pozwala też większym dzieciom oraz dużym chłopcom posterować kolejką za pomocą tabletu. Każdy zwiedzający, choć przez moment może poczuć się jak dziecko z upragnioną zabawką w ręku.

Gdy w końcu dotarliśmy do właściwej makiety, wydał mi się z początku nieduża. Jednak gdy zaczęliśmy ją oglądać szybko zmieniłam zdanie. Makieta City robi niesamowite wrażenie, jest dopracowana w najdrobniejszym detalu. Są niewielkie stacje kolejowe i olbrzymie dworce, budynki przemysłowe oraz małe gospodarstwa, mosty kolejowe, rzeki i jeziora na który pływają łódki, góry, lasy, a nawet wesołe miasteczko. Pomiędzy tym wszystkim jeżdżą pociągi, które co chwila giną w tunelach, czasem nie sposób zgadnąć gdzie za chwilę wyjadą. Żaby maluchy szybko się nie nudziły, co chwila znajdziecie niewielki przycisk. Jednym włączycie syreny policyjne, innym nakarmicie kurki lub będziecie mogli posterować dźwigiem.

Makieta City jest wystawą wartą zobaczenia, na której każdy fan kolei, be względu na wiek znajdzie coś dla siebie. Zwiedzając ją spędziliśmy cudowne popołudnie i pewnie gdyby bilety były trochę tańsze zaglądalibyśmy częściej. Pojedynczy bilet kosztuje 23 zł, ulgowy 19 zł, rodzinny 2+2 18 zł od osoby, jedynie maluchy do lat 3 wchodzą za darmo. Gdy do ceny doliczycie 25 zł za parking na terenie stadionu koszt wycieczki 4 osobowej rodziny robi się niemały. Wypad co tydzień raczej odpada, ale pewnie jeszcze wybierzemy się na tą wystawę, nim makieta zniknie ze stadionu.

Jeśli już wybieracie się na PGE Narodowy warto sprawdzić, jakie inne atrakcje będą miały miejsce danego dnia. Gdy nie odbywają się wielkie masowe imprezy można wybrać się na zwiedzanie stadiony z przewodnikiem lub obejrzeć jego panoramę z punktu widokowego. Sama zwiedzałam stadion 4 lata temu i zrobił na mnie niesamowite wrażenie, muszę wreszcie wybrać się z Franiem. Wszystkie informację znajdziecie na stronie pgenarodowy.pl.


pge narodowy

makieta city

wielka makieta kolejowa

pge narodowy

wielka makieta kolejowa

wielka makieta kolejowa

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Widać, że mało ludzi odwiedza tą wystawę. Chyba nie trzeba rezerwować biletów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biletów raczej rezerwować nie trzeba, faktycznie tłumów nie ma i można spokojnie obejrzeć wystawę.

   Usuń
  2. W porównaniu do wystawy przed wakacjami tłumów nie ma. Ale to chyba przez brak reklamy, ja dowiedziałam się z Bloga Pani Magdy. Ale na makiecie dowiedziałam się wczoraj, że makieta będzie na stałe i mają wprowadzić bilety abonamentowe. I jako ciekawostkę dodam, że miły Pan operator powiedział że niedługo rusza tam budowa znacznie większej makiety.

   Usuń
 2. Fajna wystawa.
  Szkoda,że mamy tak daleko do Warszawy bo chętnie byśmy obejrzeli wystawę kolei. Moja córka byłaby również bardzo zachwycona i ciężko by było ją wyciągnąć.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł na spędzenie czasu z rodziną :)

  OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.