Tablica edukacyjna z zamkami od Melissa & Doug

listopada 08, 2016tablica edukacyjna

Na tablicę Melissa and Doug trafiłam w zeszłym roku poszukując prezentu dla Franka, ponieważ mój synek uwielbia majstrować przy zamkach, wydała mi się idealną zabawką dla niego. Nie pomyliłam się i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że był to prezent trafiony w 10. Mój synek po roku użytkowania dalej lubi się nią bawić, a to chyba najlepsza rekomendacja. Moje serce skradła nie tylko faktem, że pozwala mi na chwilę dla siebie. Przede wszystkim jednak swoimi walorami edukacyjnymi.

Zabawa zamkami rozwija zdolności manualne i zręcznościowe dziecka. Każdy zamek otwiera się w innym sposób, jedne chodzą łatwiej, w otwieranie innych trzeba włożyć troszkę siły i sprytu. Gdy już maluch odkryje jak otworzyć drzwiczki, z którymi miał problem, przynosi mu to dużo radości i satysfakcji. Przy okazji uczy się cierpliwości, a z tym dzieci mają najwięcej kłopotu. Franek z początku szybko się zniechęcał do zamków z którymi miał problem, ale gdy już wreszcie odkrył jak działają, zadowolony otwierał je w kółko.

Tablica edukacyjna Melissa & Doug jest świetnie przemyślana, każde drzwiczki mają inny kolor, oznaczone są cyfrą i chowają się za nimi zwierzęta. Na przykład pod jedynką skrywa się jeden fioletowy koń, a pod piątką pięć zielonych żaby. Możecie więc przy jej pomocy uczyć malucha liczenia, kolorów, nazw zwierząt, czy też odgłosów jakie wydają. Tablica również świetnie doskonali pamięć malucha, sama byłam zdziwiona jak szybko Franek zapamiętał, jakie zwierzęta można znaleźć za konkretnymi drzwiami, a z czasem nawet ile ich jest.

Według producenta tablica nadaję się dla 3 letniego dziecka, moim zdaniem jednak już dla dwulatka jest idealnym prezentem. W dodatku jest wykonana niezwykle starannie i solidnie, dzięki czemu jest odporna na długotrwałe działanie małych rączek.

Producent: Melissa & Doug
Wiek: 2 lata

melissa and doug

tablica manipulacyjna

melissa & dougYou Might Also Like

3 komentarze

  1. Ale super! Piękna :)U mnie t pewnie Lila i Eryk by przy niej koczowali :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka tablica edukacyjna dla dzieci spodobałaby się mojemu synkowi :) Jest wręcz idealna. Uwielbia jak w jego zabawce coś się otwiera i rusza.

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.