Zabawki małego kucharza

listopada 10, 2016zabawki

Jeśli wasz dziecko jest fanem gotowania, świetnym i zawsze trafionym prezentem będzie zestaw produktów do zabawy w małego kucharza. Franusiowi sprawiłam pierwszy gdy miał półtora roku, od tego czasu dostał jeszcze 4 inne. W tym roku kolejne znajdą się na liście prezentów świątecznych, którą przygotowujemy dla rodziny.

Zabawa w gotowanie sprawia nam wszystkim dużo frajdy, szczególnie szalone pomysły Frania na kanapki czy zupy, które najbardziej lubi nam szykować. Zwykle rozkłada się na środku salony się ze swoim pudełkiem pełnym drewnianych oraz materiałowych produktów spożywczych i pichci. Gdy już da nam coś do zjedzenia, patrzy uważnie, aby upewnić się czy na pewno jemy. Nawet udawać trzeba umieć, jak nie ruszamy ustami to zaraz zwraca nam uwagę ;). Oprócz produktów do zabawy Franek używa garnuszków i drewnianych łyżek, które znosi sobie z kuchni. Nie ma jeszcze własnej kuchenki, ale to mu zupełnie w niczym nie przeszkadza.

Zestawy do gotowania to świetny pomysł na prezent zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Szczególnie jeśli wasze dziecko na co dzień podgląda Was, gdy gotujecie w kuchni. Taka zabawa rozwija wyobraźnię dziecka, jego zdolności manualne oraz wpływa na rozwój umiejętności społecznych malucha. Dlatego przygotowałam dla Was kilka fajnych zestawów prezentowych, których cena waha się od 20 do niespełna 100 zł.

Materiałowe i nie tylko zestawy z IKEI. w szczególności polecam nr 7.

mały kucharz
 1/2/3/4/5/6/7

Zestawy od Plan Toys wykonane z prasowanych pod wysokim ciśnieniem drobinek drewna. Są niezwykle wytrzymałe na działania maluchów.

mały kucharz
1/2/3/4/5/6

Drewniane zestawy od Melissa & Doug, szczególnie zauroczył mnie komplet do robienia świątecznych ciasteczek. Mają bardzo bogatą ofertę zabawek do gotowania.

mały kucharz


1/2/3/4/5/6/7

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.