Zjeżdżalnia dla samochodów

lutego 22, 2017Zjeżdżalnia dla samochodów
Mam zwyczaj kupowania Franiowi zabawek bez okazji, po prostu gdy znajdę coś ciekawego. Chowam je później i wyciągam gdy nadarzy się okazja, na przykład gdy siedzimy od tygodnia chorzy w domu i zaczyna nam się nudzić. Marudnemu maluchowi czasem trudno znaleźć zajęcia, które go zainteresuje, ale nowa zabawka potrafi zdziałać cuda. Jednak ta wpadła w ręce Franka przypadkiem, po prostu jej dobrze nie schowałam i sam ją zauważył. Z uśmiechem na twarzy przyszedł do mnie i powiedział, że znalazł fajny prezent. Był tak uradowany, że od razu mu wyciągnęła zjeżdżalnie z pudełka i zaczęliśmy się bawić. Nie spodziewałam się nawet, że tak bardzo mu się spodoba ta prosta zabawka. Zresztą przyciąga ona również uwagę Nataszki, gdyż spadające z jednego poziomu na drugi samochodziki wydają z siebie charakterystyczny dźwięk.


Zabawka ma wiele zalet, przede wszystkim prezentuje w praktyce czym jest grawitacji. Nie chodzi tutaj o tłumaczenie dziecku czym jest prawo powszechnego ciążenia, a zwyczajne poznawanie otaczającego nas świata po przez obserwacje, która jest najprostszym sposobem nauki fizyki. Może wam się to wydać śmieszne i głupie, ale prawda jest taka, że to sposób przedstawiania fizyki w szkole sprawia, że wielu z nas jej tak nie lubi.

Wybrałam ten konkretny model zjeżdżalni, ponieważ dzięki niemu możemy bawiąc się uczyć malucha prosty rzeczy:

Nauka kolorów – każdy samochodzik ma inny kolor, wystarczy powtarzać jego nazwę podając dziecku samochodzik. Później gdy już zacznie opanowywać kolory, podczas zabawy mówić mu, którego koloru auto ma teraz puścić ze zjeżdżalni.

Nauka liczenia – cztery samochodziki to idealna ilość do rozpoczęcia nauki liczenia. Najprościej wziąć do ręki wszystkie pojazdy i puszczać je po kolei licząc.

Nauka cyfra - Na autach są cyfry od 1 do 4, można więc uczyć dziecko cyfra tak samo jak kolorów lub połączyć to z nauką liczenia, np. puszczając samochodzik tyle razy ile pokazuje namalowana na nim cyfra.

Oczywiście nie za każdym razem zjeżdżalnia wraz z autami ma służyć do nauki, ale nawet zwykłą zabawa nią niesie za sobą korzyści, rozwija zdolności manualne malucha i koordynację wzrokowo-ruchową. Ze względu na mały rozmiar samochodzików zabawka zalecana jest od 3 roku życia, ale moim zdaniem już 2 latek będzie się nią świetnie bawił.

Naszą zjeżdżalnie znalazłam w sklepie krolzabawek.pl, w którym znajdziecie duży wybór zabawek drewnianych w bardzo przystępnych cenach. Dodatkowo, jeśli zapiszecie się do newslettera macie 10% taniej na pierwsze zakupy.

zabawka

zabawka

zabawka

You Might Also Like

1 komentarze

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.