Nasza Klinika

marca 22, 2017

Moje dzieci jako niemowlęta wymagały rehabilitacji, Franek ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe, Nataszka odwrotnie. Mam to szczęście, że trafiłam na cudowną Panią Doktor, która pomogła nam dostać się szybko do świetnej fizjoterapeutki. Pierwszy turnus z córeczką zaczęliśmy w poniedziałek, ale i tak nie mam pewności, czy dostanę się na następny w rozsądnym terminie. Dlatego postanowiłam poszukać prywatnego gabinetu i tak znalazłam Naszą Klinikę w Ożarowie Mazowieckim. Pomimo tego, że jest poza Warszawą to mam do niej bliżej niż do placówki do której do tej pory chodziłam z dziećmi.


Gdy tam trafiłam, odbywały się właśnie „drzwi otwarte”, mogłam więc swobodnie zwiedzić całą klinikę. Byłam pod wrażeniem nowoczesnego sprzętu, jaki się tam znajduje, ale również pełnego pasji personelu. Po obiekcie oprowadzał mnie Pan Michał, który zajmuje się na co dzień rehabilitacją dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym, zespołami wad genetycznych oraz właśnie niemowląt. Widać było od razu, że kocha to co robi. Ujął mnie swoim podejściem do dzieci, mój mały dzikus, bez problemowo dał mu się na mówić na spacer i zabawę, kiedy ja po badaniach ubierałam i karmiłam Nataszkę. W Przypadku mojego syna, to jest prawdziwa sztuka, nieosiągalna nawet dla niektórych członków naszej rodziny.

Na miejscu potwierdzono diagnozę Nataszki, przy okazji dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat obniżonego napięcia mięśniowego. W przychodni wizyta trwa 10-15 minut – wszystko na szybko, bo za drzwiami kolejka. Z lekarzem rozmawia się głównie w momencie ubierania dziecka, jeśli nie ma się gotowych pytań i jest się zaskoczonym diagnozą, nim się człowiek zastanowi stoi już za drzwiami. W Naszej Klinice pierwsza konsultacja fizjoterapeutyczna trwa 45 minut. Dzięki temu dowiedziałam się jak poważne konsekwencje dla dalszego rozwoju Nataszki może mieć obniżone napięcie mięśniowe. Wcześniej wydawało mi się, że to błaha sprawa, teraz wiem, że inne dolegliwości córeczki, są również z tym związane. Wychodząc jednak z kliniki byłam spokojna, posiadałam wiedzę, która upewniła mnie w przekonaniu, że rehabilitacja jest niezbędna i pomoże mojemu dziecku prawidłowo się rozwijać.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwość co do rozwoju waszego malucha, polecam wam wizytę u specjalisty. Pamiętajcie jednak, że nim wybierzecie się do fizjoterapeuty, powinniście zasięgnąć porady lekarza specjalisty (ortopedy lub neurologa) ich także znajdziecie w Naszej Klinice.

Zajrzyjcie na ich fanpage na facebooku. Pan Michał organizuje co jakiś czas warsztaty dla rodziców – ostatnie były na temat integracji sensorycznej.

Na koniec kilka zdjęć Naszej Kliniki, jak widzicie jest nowoczesna i świetnie wyposażona.

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Ludzie z pasją, to widać po Twoim opisie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chciałabym znalezc okolicach dobrego rehabilitanta dla mojego dziecka. Czy mozesz polecić mi takiego idealnego dla mojego maluszka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Pani okolicy, czyli gdzie dokładnie? jeśli ma Pani jakiekolwiek pytanie proszę pisać na meila zapiskimamy@hotmail.com, może będę mogła kogoś polecić.

   Usuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.