590 powodów by robić zakupy

września 08, 2017
Chodzi jednak nie o byle jakie zakupy, ale kupowanie polskich produktów. Jak każda kobieta uwielbiam zakupy, a odkąd zostałam matką jeszcze bardziej. Kto z nas nie rozpływa się na widok tych pięknych kolorowych kocyków, pieluszek innych cudów. Co ciekaw nie znajdziecie u moich dzieci kocyków, które nie zostały wyprodukowane przez polskie firmy. Króluje u nas pościel od Samiboo, Maki Mon Ami oraz kocyki od Just Great, Colorstories czy Poofi. Wszystko to nasze rodzime firmy.

Bardzo lubię wspierać polskie firmy, z wielu powodów, ale dziś przedstawię wam te najbardziej egoistyczne. Innymi słowy czemu warto kupować rzeczy produkowane w Polsce i dystrybuowane przez przedsiębiorstwo zarejestrowane w Polsce.

Jeśli kupujemy kocyk, który został wyprodukowany w naszym kraju przez rodzimą firmę. Wspieramy polskiego przedsiębiorcę, który płaci podatki w naszym kraju, ale również tutaj zatrudnia ludzi,. którzy również tutaj płacą podatki i składki zusowskie. Czyli wydane na polski produkt pieniądze idą częściowe na naszą służbę zdrowia, szkolnictwo, emerytury itd. W dodatku jeśli sytuacja gospodarcza kraju jest dobra, na co w dużej mierze ma wpływ sytuacja przedsiębiorstw, to rosną pensję, w tym nasza własna.

Najprościej rzecz ujmując, kupując nasze produkty, dotujemy naszą gospodarkę, naszą służbę zdrowia itd. Kupując rzeczy zagranicznych producentów, wspieramy gospodarkę i służbę zdrowia w innym kraju, dzięki temu lepiej żyje się na zachodzie, a nie u nas.

Jak rozpoznać polski produkt?


Bardzo prosto po kodzie kreskowym. 590 – tymi cyframi rozpoczyna się kod kreskowy produktów, których firmy zarejestrowane są w naszym kraju. Jeśli więc zastanawiasz się w sklepie, który joghurt kupić, po sprawdzeniu składu, spójrz jeszcze na kod kreskowy.  Więcej informacji na temat tego jak rozpoznać polski produkt i dlaczego warto wspierać rodzimych przedsiębiorców znajdziecie na stronie 590powodow.pl.

Na koniec jeszcze mała infografika, dla tych, którzy lubią obrazki. Moje top 10 Polskich Marek dla dzieci:
7. Lamere
8. LaMama
10. Poofi

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Lubię polskie marki, a zakupy dla córki wprost zawsze uwielbiałam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja się nie mogę powstrzymać przed robieniem zakupów, szczególnie kiedy mogę coś kupić mojemu maluszkowi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Również wolę kupować polskie produkty i wspierać polskich przedsiębiorców :)

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.