Hipoalergiczne pieluszki Muumi Baby

listopada 24, 2017
pieluszki hipoalergiczne


Hipoalergiczne pieluszki Muumi Baby dostałam do testowania w najlepszym możliwym momencie. Walczyłam właśnie od ponad tygodnia z poważnym odparzeniem pupy u Nataszki. Nie wiem co je spowodowało, może coś co zjadła lub wychodzący ząbek, może przyczyna leżała jeszcze gdzie indziej. Starałam się zrobić wszystko, żeby jej pomóc. Kąpałam ją w krochmalu, wietrzyłam pupę, przestałam używać nawilżanych chusteczek, przy przewijaniu myłam ją pod bieżącą wodą. Pieluszkę zmieniałam co maksymalnie 1,5 godziny, stosowałam różne kremy i zasypki, ale dopiero leki na receptę zaczęły pomagać.


Pupa powoli się goiła, ale niestety pomimo stosowania wieczorem grubej warstwy maści, rano skóra znów była czerwona. Starałam się ją przewijać w nocy, ale po tygodniu walki, nie miałam siły ani ochoty jej budzić na zmianę pieluchy. Wtedy właśnie w moje ręce wpadły pieluszki Muumi Baby. Dzięki nim udało nam się wreszcie pokonać to paskudztwo i skóra Nataszki wraca do zdrowia.

Co sprawia, że pieluszki Muumi Baby są takie wyjątkowe?


Masa celulozowa używana do ich produkcji nie jest wybielana agresywnym chlorem, jak to bywa w wielu innych dostępnych na naszym rynku produktach higienicznych. Pieluszki Muumi Baby nie są nasączone kremami czy substancjami zapachowymi, które mogą uczulać maluszka. Hipoalergiczne własności pieluszek to efekt wieloletniej współpracy fińskiego producenta z Instytutem Astmy i Alergii w Helsinkach. Ponad to pieluszki wytwarzane są właśnie w Finlandii, a nie w Chinach.

Czy pieluszki mogą być przyjazne środowisku?


Dzięki Muumi Baby mogę. Materiały użyte do ich produkcji są przyjazne zarówno wrażliwej skórze maluszka, jak i środowisku. Potwierdza to certyfikat Nordic Swan, który jest skandynawskim odpowiednikiem unijnego symbolu ekologicznego EU Ecolabel.

Moja ocena pieluszek Muumi Baby


Nie jestem pewna czy jest w 100% obiektywna. Dla mnie sam fakt, że pomogły mi w walce z odparzeniami skóry mojego dziecka, sprawia, że są cudowne.

Zacznę od chłonności, bo miałam z początku pewne obiekcje. Skoro są przyjazne środowisku, a w dodatku takie cieniutkie i delikatne, to gdzie i jak one zatrzymują ten płyn? W dzień jak w dzień, ale w nocy na pewno nie dadzą rady, a jednak dały. Nataszka przesypia w nich około 10 godzin, bez żadnych problemów. W tym czasie jest zwykle dwa razy karmiona, to piszę tak informacyjnie, żebyście nie myśleli, że jest jakoś super kolorowo.

Jak już napisałam są naprawdę delikatne i cieńsze niż inne pieluszki, których do tej pory używałam przy maluchach. Muumi Baby są przewiewne i bardzo miłe w dotyku, dzięki czemu maluch ma jeszcze bardziej komfortowo. Mają elastyczny pasek z tyłu, co bardzo lubię, ponieważ stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Zapięcie na rzepy jest wygodne i wytrzymałe. Nie urwałam go nawet, gdy zakładałam pieluszkę uciekającej Nataszce, co zdarza mi się nie raz w pieluszkach innych firm.

Jedyny minus stanowi cena, która niestety nie jest niska, za paczkę 46 pieluszek Muumi baby w rozmiarze 4, trzeba zapłacić ok. 70-80 zł. Macie jednak pewność, że za wysoką ceną idzie jakość pieluszek ich hipoalergiczne właściwości, dodatkowo dostajecie ekologiczny produkt, wytwarzany w Europie. Zapomniałabym dodać, że są przeurocze i pasują idealnie do mojej Małej Mi.


pieluszki ekologiczne

Muumi Baby

Muumi Baby

muumi baby

pieluszki

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.