Nasze naturalne kosmetyki dla dzieci

sierpnia 19, 2019


bee.pl

Jako debiutująca mama wybierając kosmetyki dla dzieci patrzyłam na markę oraz cenę, dopiero z czasem zaczęłam patrzeć na skład. Jednym z powodów takiego podejścia był fakt, że gdy Franek się urodził na rynku nie było dostępnych dużo naturalnych kosmetyków dla dzieci. Owszem można było coś znaleźć w sklepach internetowych, ale trzeba było sporo się na szukać, a cena nieraz wbijała w fotel. Na szczęście do tego czasu dużo się zmieniło i na rynku mamy bardzo duży wybór kosmetyków naturalnych dla dzieci. Teraz w śród produktów z których na co dzień korzystają moje dzieci na próżno szukać tych, które w składzie mają okryte złą sławą SLS, PEGi, substancje ropopochodne czy silne konserwanty. Poza tym ograniczam ilość kosmetyków do niezbędnego minimum.


Naturalne chusteczki nawilżające Ebebe

naturalne chusteczki nawilżane dla dzieci


Odkąd mam dzieci nie ruszam się z domu bez paczki chusteczek nawilżających, stały się moim nieodłącznym atrybutem. Są niezbędne podczas spacerów i wycieczek, gdy nie ma się dostępu do bieżącej wody. Wybrałam chusteczki Ebebe, ponieważ w 97,6% składają się zwody. Poza tym w składzie mają również: glicerynę dzięki której delikatnie natłuszczają skórę, aloes który łagodzi podrażnienia oraz posiadający właściwości antybakteryjne rumianek. Oprócz świetnego składu mają bardzo niską cenę, dostaniecie je już za 4,50 zł.

Antybakteryjne mydło Yope ananas-kokos

yope ananas i kokos

Mydełka Yope już na dobre zagościły się wśród naturalnych kosmetyków dziecięcych. Dla moich maluchów wybrałam to, które ma właściwości antybakteryjne. Pozwalam dzieciom swobodnie odkrywać świat, mogą taplać się w błocie, zbierać piórka ptaków, głaskać zwierzęta i robić wiele innych niezbyt mniej lub bardziej higienicznych rzeczy. Dlatego lubię mieć pewność, że mydło zabije bakterie, które na sowich małych ciekawskich rączkach znoszą do domu. Nie ukrywam, że sama również je uwielbiam, ponieważ nie wysusza tak skóry jak zwykłe mydła w płynie i obłędnie pachnie. Jedynym jego minusem jest cena, niestety mydła antybakteryjne zwykle są sporo droższe od standardowych.

Ekologiczna pasta do zębów Neobio

naturalna pasta do zębów


Nataszka myjąc zęby jeszcze sporo pasty zjada, wybieram więc tylko takie, które mają naturalne składniki. Pasta Neobio jest słodzona ksylitolem i ma przyjemny smak jabłka i papai, który odpowiada moim dzieciom, a z tym bywa różnie. Warto też wspomnieć, że kosztuje tylko 7 zł.

Oto i lista najczęściej używanych przez nas kosmetyków dla dzieci, wszystkie znajdziecie w między innymi w sklepie bee.pl. Zabrakło na niej kosmetyków do kąpieli oraz kremów z filtrem, ale to tematy na oddzielne wpisy który, mam nadzieję, niedługo pojawi się na blogu.

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

Instagram Images

Zgodnie z ustawą z dnie 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, korzystanie ze zdjęć oraz treści zamieszczonych na tym blogu bez wiedzy autora jest zabronione.